7 lutego 2017

Prosimy o Państwa jeden procent!

Tradycyjnie wraz nowym rokiem nadszedł czas wypełniania PIT-ów i rozliczania się z Urzędem Skarbowym. W ramach rozliczeń każdy z nas ma prawo oddać swój 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Taką organizacją od 13 lat jest Caritas Diecezji Legnickiej. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, prosimy więc o dalszą pomoc!

Caritas Diecezji Legnickiej status organizacji pożytku publicznego uzyskała w 2004 roku. Od tego czasu w ramach odliczeń 1% podatku dzięki Ofiarodawcom udało się zebrać ponad 2 miliony złotych. W zeszłym roku była to kwota ponad 311 tysięcy złotych.

środki pozyskane w ten sposób przekazujemy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do naszych wypożyczalni w Legnicy i Jeleniej Górze, które działają już od 16 lat, a także na organizację kolonii dla dzieci i młodzieży czy pomoc w sytuacjach losowych. Jest to również znaczące wsparcie dla działań charytatywnych prowadzonych w naszych parafiach.

W tym roku także prosimy o Państwa pomoc! Aby móc przekazać 1% podatku od osób fizycznych, na deklaracji PIT w miejscu do tego przeznaczonym należy wpisać nasz numer KRS – 0000221535. Deklarację PIT można także rozliczyć za pomocą naszego indywidualnego programu dostępnego na stronie www.legnica.caritas.pl (nr KRS jest już w programie wpisany).

Jeśli chcą Państwo aby środki zostały przekazane na konkretną parafię, w rubryce cel szczegółowy należy wpisać nazwę parafii. W ten sposób w zeszłym roku pomogliśmy kilkudziesięciu parafiom naszej diecezji. Nawet jeśli to jest tylko kilka złotych, warto pomóc i je przekazać!

Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!


powrót

25 czerwca 2018
poniedziałek

Inne informacje

Zakup autobusu do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim


Caritas zaprasza do zbiórki żywności


Sprawozdanie półroczne FEAD


Spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych


Caritas po raz 23. rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom


Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy typu „A”
w Jeleniej Górze, al. Jana Pawła II 7/9


Legnicka Caritas poprowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy


Pożegnianie ks. Stanisława Hendzela


Caritas zaprasza do zbiórki żywności


Jesienne spotkania charytatywne


Niepełnosprawni modlili się w Krzeszowie