Siedziba

ZARZĄD

KALENDARIUM 2017

STATUT

Sprawozdanie merytoryczne organizacji pożytku publicznego

FEAD 2016 - 2017
FEAD 2017 - 2018

Dekanaty

Parafie

Parafialne Zespoły
CARITAS

Karty kolonijne

Podziękowania dla Caritas

INNE STRONY

Bratnia Pomoc Kapłańska

Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia

10 lipca 2017

Pierwszy turnus za nami

W piątek, 7 lipca, do Legnicy wrócili pierwsi uczestnicy kolonii.

Dzieci wypoczywały w dwóch nadmorskich miejscowościach – Stegnie i Ustroniu Morskim. Turnusy trwały 14 dni. Każdy dzień wypoczynku rozpoczynał się wspólną modlitwą i Mszą św. Nie zabrakło wspólnych zabaw i wyjść nad morze, gdzie dzieci mogły się wykąpać. Poza tym dzieci wzięły udział w wycieczkach poza ośrodek. Jedną z nich była wyprawa statkiem do Fromborku, miejscu związanym z Mikołajem Kopernikiem czy do Kołobrzegu, gdzie uczestnicy zwiedzili m.in. latarnię morską i wystawę "Miasto myszy".
Na każdym turnusie nad dziećmi opiekę sprawują wychowawcy, kierownik kolonii, pielęgniarka i kapłan.

Zorganizowanie kolonii jest możliwe m.in. dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 200 tys. zł z Fundacji Polska Miedź oraz z gmin: Chojnów, Mysłakowice, Bogatynia, Złotoryja, Legnica, Kamienna Góra.

Warto dodać, że zakończyła się także pierwsza, przedwakacyjna, tura wypoczynku dla osób dorosłych, które w maju i czerwcu wypoczywały również w Ustroniu Morskim i Stegnie.

Caritas Diecezji Legnickiej posiada jeszcze wolne terminy na wyjazdy wczasowe i kolonijne:

Wczasy:
5 - 18 sierpnia, Ustronie Morskie

Kolonie:
22 lipca - 4 sierpnia, Stegna

Chętnych, po więcej informacji, zapraszamy do biura legnickiej Caritas (ul. Okrzei 22, tel. 76 72 44 300).

Galeria:

23 czerwca 2017

Garden Party!

Strona 1

Strona 2

06 czerwca 2017

Udany festyn z okazji Dnia Dziecka

Już po raz siódmy, 2 czerwca, Caritas Diecezji Legnickiej zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W zabawie, jaka odbyła się na boiskach bocznych w legnickim Parku wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Legnicy, powiatu i okolic oraz członkowie Szkolnych Kół Caritas.

Festyn pod hasłem "Bądźmy razem" rozpoczął się Mszą św. w katedrze legnickiej, której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Po Eucharystii prawie 3 tysiące osób przy dźwiękach orkiestry górniczej z bogatyńskiej kopalni Turów przeszło wspólnie do Parku Miejskiego. Tam na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły m.in. zobaczyć występy muzyczne przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury a także poskakać na dmuchanych zamkach. Sporym zainteresowaniem uczestników zabawy cieszył się pokaz sprzętu służb mundurowych. W trakcie wspólnej zabawy odbył się również Bieg Papieski, którego pomysłodawcą jest Parafia św. Jadwigi Śl. w Legnicy.

Wszystkie zaproszone dzieci otrzymały ciepły posiłek i paczki przygotowane przez partnera strategicznego festynu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka. W sumie rozdano ponad 2700 paczek.

Głównym organizatorem festynu była Caritas Diecezji Legnickiej. Jednak nie odbyłby się on gdyby nie zaangażowanie i pomoc innych współorganizatorów i sponsorów. Wśród nich znalazły się takie instytucje i osoby jak: Biskup Legnicki, Prezydent Miasta Legnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Straż Graniczna i Izba Celna, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Pogotowie, Inspekcja Transportu Drogowego, LPGK, Młodzieżowe Centrum Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Piekarnia "Okoń".

Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu festynu.

Galeria:

Orkiestra Ks. Biskup Kiernikowski Przywitanie

Orkiestra Plac Bieg

Sponsor Pan Prezydent Legnicy Pan Prezydent Legnicy

03 czerwca 2017

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że

dnia 3 czerwca 2017 r.

w 80 roku życia,

w 52 roku kapłaństwa

odszedł do Pana

śp.

Ksiądz Witalis Kuczer, kanonik RM

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 28 czerwca 1964 r. we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: w Stroniu Śl., Wrocławiu - Leśnicy, Olszynie, Świebodzicach, bazylice w Bolesławcu.

Od 1989 roku pełnił posługę proboszcza w Kunicach, Kamieńcu na Ukrainie i Tomaszowie Bolesławieckim do przejścia w stan spoczynku w 2012 r.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

6 czerwca 2017 r. (wtorek) - 19.00 - eksportacja do kościoła parafialnego w Tomaszowie Bolesławieckim i Msza św. koncelebrowana

7 czerwca 2017 r. (środa) - 13.00 - Msza św. pogrzebowa i pogrzeb pod przewodnictwem Biskupa seniora Stefana Cichego w Tomaszowie Bolesławieckim.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom.

Legnicka Kuria Biskupia

08 maja 2017

Festyn Rodzinny

7 Legnicki Bieg Papieski

Caritas Diecezji Legnickiej po raz siódmy organizuje festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca w legnickim Parku Miejskim.

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkie dzieci z miasta i powiatu legnickiego, oraz Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.

Wspólne spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. w Katedrze Legnickiej skąd następnie wyruszy do Parku Miejskiego na teren boisk bocznych barwny korowód dziecięcy. Festyn zakończy około godziny 15.00. Wśród atrakcji przewidujemy koncerty i występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, zabawy i gry zręcznościowe, konkursy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymają gorący posiłek. Naszym pragnieniem jest, aby każde dziecko uczestniczące w imprezie otrzymało paczkę upominkową, której ufundowanie zadeklarowała sieć sklepów Biedronka.

Fromularz zgłoszenia szkoły na paczki: plik

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA

DAR DLA ALEPPO